Jubilarni, deseti sportski susreti instituta održani su u periodu od 01. do 04. juna 2017. godine u Kragujevcu u organizaciji Sindikata nauke Srbije. Kao i obično na igrama je uzeo učešće i naš Institut.
Otkazi nekih saradnika u poslednjem trenutku nisu uticali na uspeh koji smo postigli na ovim sportskim susretima – ukupno je osvojeno 30 medalja (10 zlatnih, 10 srebrnih i 10 bronzanih). To je ujedno i rekord svih dosadašnjih igara.
Ove godine prvi put je uvedeno bodovanje prema plasmanu pa je naš Institut ubedljivo osvojip prvo mesto sa 382 boda, skoro dvostruko više od sledećeg Instituta za kukuruz koji je osvojio 207 bodova!
Prema tome, sveukupni apsolutni pobednik X sportskih susreta i dobitnik velikog prelaznog pehara je Institut „Mihajlo Pupin“.
Pored toga, selektor naše reprezentacije Zoran Ivančajić je dobio zlatnu medalju za fair play, što pokazuje da i pored toga što smo dobri sportisti, umemo da se ponašamo kao pristojni i fer takmičari!
Pored sportskih takmičenja, u odlasku smo svratili u Karađorđev grad – Topolu. Posetili smo Muzej ustanka, „Ustaničku“ crkvu i kraljevski kompleks Oplenac gde smo proveli nezaboravne trenutke.
Selektor reprezentacije IMP
Zoran Ivančajić, dipl. inž.
Zlatne medalje | |
1. Pupin A Ksenija Marković Suzana Despić Milica Mihajlović Tamara Jelić |
Basket (žene) |
2. Pupin C Miloš Zubac Marko Nankovski Vlado Dodevski Aleksandar Izgarević |
Basket (mix) |
3. Pupin
Ksenija Bokić Tanja Lacmanović Aleksandra Jovanović Tamara Jelić Vesna Petkovski Vukica Stefanović Aleksandra Bradić Mira Sabo |
Odbojka (žene) |
4. Pupin A Vukica Stefanović Vesna Petkovski Tamara Jelić Jasna Radisavljević Marko Batić Nikola Tomašević Nikola Luković Miloš Tatarević |
Odbojka (mešovito) |
5. Branislav Tabaković | Šah |
6. Aleksandar Sabo | Trčanje 800m (muškarci) |
7. Radomir Pecarski |
Stoni tenis (muškarci) |
8. Aleksandar Sabo |
Plivanje (muškarci) |
9. Miloš Zubac | Pevanje |
10. Aleksandra Bradić Bojan Šmidling |
Ples |
Srebrne medalje |
|
1. Pupin Marko Nankovski Miloš Tatarević Branislav Tabaković Nikola Luković Aleksandar Izgarević Srboljub Jevtić (G) Miloš Petrović Aleksandar Jelić |
Fudbal (mix) |
2. Pupin B
Nikola Luković Miloš Tatarević Aleksandar Sabo Miloš Damnjanović |
Basket (muškarci) |
3. Pupin B Ksenija Bokić Tanja Lacmanović Aleksandra Jovanović Tamara Jelić Vesna Petkovski Vukica Stefanović Aleksandra Bradić Mira Sabo |
Odbojka (mešovito) |
4. Aleksandra Jovanović | Trčanje 100m (žene) |
5. Magdalena Slavković
Dragutin Knežević |
Pikado (dubl) |
6. Marko Batić | Plivanje (muškarci) |
7. Branislav Tabaković | Šah (brzopotezni) |
8. Aleksandra Jovanović |
Plivanje (žene) |
9. Radomir Pecarski
Suzana Despić |
Stoni tenis (mešoviti dubl) |
10. Nikola Luković |
Stoni tenis (mešoviti dubl) |
Bronzane medalje |
|
1. Pupin Mira Sabo Tanja Lacmanović Aleksandra Bradić Katarina Marković Dragutin Knežević Marko Batić Nikola Tomašević Nikola Luković |
Nadvlačenje konopca (mešovito) |
2. Pupin
Marko Batić Nikola Tomašević Dragutin Knežević Miloš Damnjanović Aleksandar Sabo Bojan Šmidling (G) Miloš Zubac |
Fudbal (mix) |
3. Pupin A Marko Batić Nikola Tomašević Dragutin Knežević Branislav Tabaković |
Basket (muškarci) |
4. Pupin C
Miloš Zubac Miloš Damnjanović Vlado Dodevski Institut za kukuruz |
Odbojka (mešovito) |
5. Pupin B Vesna Petkovski Aleksandra Jovanović Marica Sertić Vukica Stefanović |
Basket (žene) |
6. Mladen Vučinić | Šah (brzopotezni) |
7. Aleksandra Jovanović | Trčanje 400 m (žene) |
8. Aleksandar Sabo |
Trčanje 100m (muškarci) |
9. Dragutin Knežević | Pevanje |
10. Marica Sertić
Dragutin Knežević |
Ples |